Kuchnie na wymiar
coraz bardziej popularne

Na przygotowywanie posiłków poświęcamy średnio 2,5-3,5 godzin w ciągu dnia. Wszystko zależy od tego, jak szybko jesteśmy w stanie przygotować wszystko i ugotować potrawę. Mowa oczywiście tylko o podstawowych posiłkach takich jak śniadanie, obiad jednodaniowy i kolacja. A przecież powinniśmy jeść ich pięć! Jednak większość rodaków nie ma zwyczajnie na to czasu, więc drugie śniadanie czy podwieczorek to najczęściej przekąska. Według przeprowadzonych badań to właśnie przygotowywanie posiłków zajmuje nam najwięcej czasu. Ich konsumpcja trwa zdecydowanie krócej. Głównym powodem takich sytuacji jest nieumiejętnie zagospodarowana kuchnia. Dlatego też z pomocą przychodzą nam kuchnie na wymiar.

Czemu zawdzięczamy tak wielką popularność kuchni na wymiar?

Kuchnie na wymiar stają się coraz bardziej popularne, ponieważ pozwalają znacznie lepiej dostosować meble do własnych potrzeb. Jako ludzie różnimy się zarówno pod względem fizycznym (wzrost, waga), jak i pod względem charakterów, gustów czy potrzeb. Standardowe meble kuchenne mają jedną wysokość i nie dają takiej elastyczności w aranżacji kuchni. Mało tego, nie są w stanie wpasować się w nietuzinkowe pomieszczenia z wnękami czy innymi przeszkodami. Są zdecydowanie bardziej wygodne, można je swobodnie dopasować do każdego pomieszczenia bez względu na gabaryty. Dzięki nim możemy subtelnie zakryć ewentualne mankamenty (skosy, wnęki czy luki), a także wykorzystać maksymalnie całą dostępną przestrzeń.

Praktyczność i ergonomia, jako jeden z czynników wyboru

Kuchnie na wymiar pozwalają na ergonomiczne urządzenie kuchni, co przekłada się również na znaczną oszczędność czasu w przygotowywaniu posiłków. Odpowiednie rozmieszczenie szafek, aranżacja kuchni w oparciu o rutynowe schematy podstawowych działań w kuchni pozwala na przygotowanie jej w sposób indywidualny. Taka elastyczność również przekłada się na wzrost popularności kuchni na wymiar.

Rozwiązanie nie tylko dla nieustawnych kuchni

Dzisiaj meble kuchenne na wymiar nie są już tylko alternatywą osób posiadających wyjątkowo nieustawne kuchnie. Coraz więcej osób decyduje się na meble na wymiar do swojej kuchni nawet w sytuacji, kiedy jest ona nieproblematyczna w adaptacji. Bo kuchnie robione pod zamówienie to także gwarancja wysokiej jakości. To od nas zależy jakiej jakości komponenty zostaną wykorzystane. Takie rozwiązanie daje nam możliwość swobodnego wyboru nie tylko kolorów frontów lub blatów, czy materiału, z którego są wykonane. To także możliwość wyboru solidniejszych komponentów, takich jak np. prowadnice, które z uwagi na jakość stają się częstym źródłem problemy przy gotowych zestawach meblowych.

Nie dziwne więc, że kuchnie na wymiar z roku na rok stają się coraz popularniejsze. To zdecydowanie wygodniejsza forma aranżacji wnętrza.