Czy architekt wnętrz
to konieczność?

Architekt wnętrz Kraków - czy warto postawić na jego pomoc?

Gdy decydujemy się na urządzenie mieszkania, kolor ścian, podłogi i meble – wszystko dobieramy w zgodzie z naszym gustem. Czasem jednak brakuje nam weny, nie wiemy, które tkaniny będą do siebie najlepiej pasować i jak zaprojektować układ mebli, aby były ona jak najbardziej funkcjonalne. Czy w związku z tym warto sięgnąć po fachową pomoc? Odpowiedź jest prosta: tak. Oto, dlaczego.

Architekt wnętrz myśli globalnie

Architekt wnętrz Kraków może zająć się nie tylko zaprojektowaniem układu szafek. Taka osoba może zająć się aranżacją całego naszego mieszkania, włączając w to prace budowlane. Tu wiele zależy od dostępnego budżetu. Jeśli jest on wysoki lub nieograniczony, możemy połasić się nawet na prace budowlane, związane z wyburzeniem jednych ścian i postawieniem innych. Architekt wnętrz weźmie podczas przygotowywania projektu pod uwagę nie tylko nasz gust i ulubiony styl, ale i układ oraz wielkość pomieszczeń, umiejscowienie okien, itp. Podejdzie do naszego mieszkania lub domu jak do całości, tworząc spójny projekt, w którym każde z pomieszczeń będzie się uzupełniać. Wnętrze ma być gustowne, stylowe, funkcjonalne, ale i przytulne!

Zadba o szczegóły

Warto pamiętać, że dla architekta wnętrz w Krakowie nie ma tak naprawdę rzeczy niemożliwych. Będzie konsultować z nami decyzję, o których nawet nie wiedzieliśmy, że możemy je podjąć, że mamy wpływ na takie szczegóły! Dobierze z nami typ tkanin nie tylko na obicie tapczanu, ale i np. krzeseł, fotela. Jeśli w standardowej palecie barw nie będzie potrzebnego koloru, to zleci jego zmieszanie, tak by uzyskać pożądany odcień farby. Architekt wnętrz zadba też o oprawy okienne w formie rolet, żaluzji, firanek czy zasłon, umiejętnie łącząc ze sobą poszczególne tkaniny. Przeniesie na projekt i do rzeczywistości to, co my widzimy tylko w wyobraźni.

Czy architekt wnętrz może zaprojektować meble?

To kolejna zaleta takiego fachowca. Może on bowiem zaprojektować meble specjalnie dla nas, dopasowane do naszego gustu, potrzeb oraz wielkości mieszkania. Mogą być to zarówno meble do salonu, jak i kuchni, sypialni, biura, pokoju dziecięcego, a nawet łazienki! Uwzględni przy tym nasz styl życia, to czy mamy dużo rzeczy, co najbardziej lubimy robić w domu, albo czy potrzebujemy dodatkowej szafki specjalnie na kosmetyki albo na narzędzia. Dzięki temu można stworzyć unikalne, wyjątkowe wyposażenie każdego domu. Może on również zaproponować wykonawcę swoich projektów, czyli firmę, z którą najlepiej mu się pracuje. Możemy również skorzystać z usług firmy, która zatrudnia takich specjalistów, dzięki czemu zyskamy pewność, że jest to zespół, który naprawdę dobrze się rozumie.

Podczas pracy z architektem wnętrz bardzo ważna jest rozmowa, szczerość i otwartość. Nie wstydźmy się mówić o tym, jakie meble oraz wnętrz lubimy. Tylko w ten sposób można stworzyć aranżację, w której będziemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. W końcu chodzi o nas dom.